MojAndroid

Spôsob, akým narábame s našimi smartfónmi sa za posledné roky poriadne zmenil. Čoraz dôležitejšiu úlohu pri interakcii používateľov s telefónmi totiž zohrávajú rôzne gestá. Či už ide o gestá, ktoré sú spojené s navigáciou v operačnom systéme alebo také, ktoré slúžia na aktiváciu konkrétnej funkcie, jedno majú spoločné. V mnohých smeroch dokážu zjednodušiť naše životy. Motorola Moto g6 je toho skvelým príkladom.

Všetky časti seriálu 10 dní s Motorolou Moto g6:

10 dní s Motorolou Moto g6: Dizajn vlajkovej lode za zlomok jej ceny [1. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Android 8.0 v podaní Motoroly [2. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Multifunkčný skener odtlačkov [3. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: IPS displej, na ktorý sa skvelo pozerá [4. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Výkonom postačí aj tým náročnejším [5. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Pamäť, ktorú možno ešte dodatočne rozšíriť [6. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Nesklame ani batériou [7. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Duálny fotoaparát, ktorý vás nesklame [8. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Inteligentné režimy hlavného fotoaparátu [9. časť]

Ručná gymnastika a zdĺhavé hľadanie funkcií je minulosťou

Tento vydarený telefón totiž obsahuje množstvo chytľavých gest, ktoré sú spoločne zoskupené v appke Moto. Mnohé z nich vás pritom dokážu odbremeniť od zdĺhavého hľadania konkrétnej funkcie v nastaveniach či rýchlych prepínačoch. Ak sa teda ocitnete na tmavom mieste alebo si len budete chcieť na niečo posvietiť, stačí vám jednoducho dvakrát zatriasť telefónom, na ktorom sa následne automaticky zapne duálny LED blesk. Zopakovaním tohto intuitívneho gesta sa zase LED svetlo vypne. Možno si teraz hovoríte, že sa týmto gestom LEDky zapnú aj vtedy, keď o to nebudete stáť. Pravdou však je, že toto gesto zaznamená smartfón skutočne len vtedy, keď ho vykonáte úmyselne.

Rovnako je tomu aj pri ďalšom geste, ktoré slúži na rýchle otvorenie aplikácie fotoaparátu. K tomu vám stačí dvakrát pootočiť zápästím a nemusíte tak riešiť krkolomné dvojité stláčanie odomykacieho tlačidla. Týmto spôsobom sa tak dostanete k fotoaparátu extrémne rýchlo, vďaka čomu môžete takmer ihneď fotiť. Navyše, zopakovaním tohto gesta sa vám prepne zobrazenie z hlavného fotoaparátu na prednú selfie kameru. Opäť teda nemusíte hľadať medzi mnohými tlačidlami umiestnenými na obrazovke.

To však nie je ani z ďaleka všetko, keďže Moto akcie umožňujú aj zmenšiť veľkosť zobrazenia po potiahnutí prstom z dolného rohu obrazovky smerom do stredu. Taktiež môžete ukončiť vyzváňanie telefónu po jeho zodvihnutí zo stola, čo oceníte najmä vtedy, ak vám niekto zavolá nevhod. Aby toho nebolo málo, takýmto nevhodným telefonátom môžete gestom zabrániť aj dopredu. Motorolu Moto g6 vám totiž stačí položiť na nejaký povrch displejom nadol, čím sa smartfón automaticky prepne do režimu nerušiť. No a, nakoniec, priložením troch prstov na displej zase môžete vytvoriť rýchlu snímku obrazovky.

Motorola Moto g6 ponúka ešte viac

Aplikácia Moto však skrýva aj funkciu Moto Key, ktorá vám umožní prihlasovať sa do webových lokalít, aplikácií či externých zariadení pomocou skenera odtlačkov prstov Motoroly Moto g6. Túto funkciu si môžete prepojiť napríklad s vašim Windows počítačom. Za zmienku stojí aj Moto Obrazovka, ktorá vám po zodvihnutí telefónu alebo po prejdení rukou nad jeho prednou stranou, ukáže aktuálny čas a všetky upozornenia. S nimi môžete priamo zo zamknutej obrazovky narábať, pričom z nej máte prístup aj k mnohým ďalším funkciám. Ak si budete chcieť napríklad spustiť hudbu, nemusíte tak nutne odomykať váš telefón.

Čerešničkou na torte je, že aplikácia Moto ponúka svojim používateľom aj inteligentné návrhy. Tie sa menia podľa aktuálneho stavu batérie či internej pamäte. Aplikácia vám teda dokáže odporučiť ako predĺžiť výdrž, ale aj ako uvolniť pamäť vo vašom telefóne. Ak si to teda celé zhrnieme, Motorola Moto g6 toho zvládne omnoho viac, ako väčšina smartfónov súčasnosti. No a vďaka týmto intuitívnym a inteligentným gestám vám môže ušetriť kopec nervov, ako aj času.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Lenovo.

15.6.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+