MojAndroid

Google patrí k najväčším a najmodernejším spoločnostiam na svete, ktorá vplýva na životy takmer všetkých moderných ľudí nielen na internete. Prvotným cieľom zakladateľov bolo roztriediť všetky informácie na svete, no za dobu od vzniku spoločnosti sa jej portfólio rozrástlo na všetky možné odvetvia od vývoja nových technológii, cez mapovanie sveta až po automobily, ktoré nepotrebujú šoféra. Google je však známy aj pre jedinečný prístup k zamestnancom, produktom alebo životnému prostrediu. Vďaka portálu ViralNova sme sa však dozvedeli niekoľko zaujímavých, humorných až bláznivých faktov o Google, ktoré pozná len veľmi málo ľudí. 

1. Google má vlastného dinosaura, ktorý stojí v okolí centrály v Mountain View. Gigantického T-rexa volajú “Stan”.

desktop-1408036240

2. Google vlastní množstvo doménových mien preklepov svojho mena, vrátane gooogle.com, gogle.com a iných. Vlastní dokonca aj doménu 466453.com, čo je slovo google vyťukané na telefóne.

desktop-1408036247 3. Každú sekundu prebehnú vo vyhľadávači Google až 2 milióny hľadaní.

Náš tip
Zoznam najbizarnejších vecí vyhľadávaných v Google [INFOGRAFIKA]
Snímka obrazovky 2014-09-19 o 16.01.18 4. Google niekedy využíva hladné kozy, aby “pokosili” trávnik v okolí budov v Mountain View Goats 5. Tlačidlo “Skúsim šťastie” stojí spoločnosť 110 miliónov dolárov ročne. Snímka obrazovky 2014-09-19 o 16.05.29 6. Podľa štatistík portálu Youtube si návštevníci pozerajú celkom 6 miliárd hodín videí každý mesiac. To je približne hodina pre každú osobu na svete. YouTube_logo_2013.svg 7. Domovská stránka Googlu sa načítava rýchlejšie než ostatné internetové stránky, čo je dôvodom, prečo väčšina ľudí testuje svoje internetové pripojenie práve tu. 

go

8. Prvý Google doodle (pomenovanie zmeny loga vyhľadávača, pri sviatkoch, výročiach alebo iných príležitostiach) bol vytvorený, keď sa Larry Page a Sergey Brin vydali v roku 1998 na festival Burning Man. Logo údajne zmenili preto, aby všetci vedeli kde sa budú nachádzať. desktop-1408036255 9. Google nafotil a zverejnil už celkom 5 miliónov míľ ciest vrámci služby Google Street View.

Náš tip
30 zvláštnych a zábavných fotografií z Google Street View

Google Street View-1 10. Šesť ročná dcéra zamestnanca Googlu dokázala svojmu otcovi vybaviť týždeň dovolenky tým, že napísala list jeho šéfovi. Vďaka listu dostal týždeň dovolenky.

Náš tip
Google zamestnanec dostal týždeň dovolenky vďaka listu jeho dcérky
desktop-1408036253 Zdroj: viralnova

20.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+