MojAndroid

Nexus 4, z dielne spoločnosti Google patrí k najlepším zariadeniam dostupným na trhu. Od spustenia predaja v novembri sa takmer okamžite vypredal a aj dnes je stále nedostatkovým tovarom. Nieje úplne známe prečo sú dodávky spoločnosti LG tak malé a nepravidelné, no podľa najnovších informácií sa obnovia už v priebehu tohto mesiaca. Zatiaľ, čo Google pracuje prioritne na obnovení predaja, vývojárom z portálu XDA developers sa podarilo prísť   na metódu, ktorá na základe IMEI čísel, dokáže odhadnúť počet predaných kusov tohto smartfónu. Ku koncu roku 2012 sa LG podarilo vyrobiť celkom 400 000 zariadení, no podľa nového príspevku používateľa draugaz, výroba aktuálne prekročila miliónty prístroj.

Nexus-4

Ako sa im to podarilo ? Podľa IMEI čísla svojich smartfónov spätne vysledovali výrobné čísla pomocou mobilného odkazu LG, ktorý sa využíva na vyhľadávanie nového firmware. IMEI je zvyčajne vytlačený v priestoroch batérie vo vnútri telefónu, no Nexus 4 takýto prístup neumožňuje. Keď otvoríte túto stránku a zadáte svoje IMEI číslo, získate odpoveď v tejto forme: “ATURBK 302KPSL999998 20130205 TURKEY”, kde číslo 999998 ukazuje poradie výroby zariadenia. Práve toto číslo zverejnil spomínaný draugaz.

Po ustálení dodávok zariadenia, očakávame prudký nárast počtu predaných zariadení. Kto vie, koľko Nexus-ov by spoločnosť Google doposiaľ predala, ak by mala dostatočný počet kusov. Google odmietol komentovať stav predaja, no podľa zdroja blízkeho spoločnosti, je zatiaľ veľmi spokojný.

Zdroj: phonearena, techcrunch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+