MojAndroid

Len máloktorému telefónu sa podarí zapísať sa do pamäti ľudí tak výrazne, ako sa to podarilo Nokii 3310. Odolné šasi a návyková hra Hadík sú to, na čo dodnes spomíname. Dnes sme boli pri oficiálnom spustení predaja vynovenej legendy Nokia 3310 2017. O2 ako prvý operátor a zároveň predajca priniesol na Slovensko toto zariadenie.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Nokia 3310 2017 je kópiou nesmrteľného modelu, no prešla viacerými vylepšeniami. Zmenou je najmä väčší a farebný displej. Ide o 2,4″ TFT farebný displej, ktorý ponúka rozlíšenie 240 x 320 pixelov. Veľkou novinkou je i 2MP fotoaparát, ktorý má dokonca LED diódu. Nechýba tu ponovom ani možnosť zväčšiť kapacitu úložného priestoru zo 16 MB o ďalších 32 GB, či pridanie 3,5 mm jacku na pripojenie slúchadiel.

Tvorcovia sa však snažili zachovať aj to pôvodné, preto sa stretávame s veľmi podobným dizajnom, dlhou výdržou na batériu a odolnou konštrukciou. Nájdeme tu i štandardné nástroje ako Poznámky, Kalendár a Kalkulačka. Pod záložkou Extra zasa nájdete nástroje ako Odpočítavanie, Stopky, Baterka a Konvertor. Šikovnou funkciou je možnosť nahrávania zvuku prostredníctvom diktafónu.

O2 prinesie Novú Nokia 3310 do svojich predajní a eshopu už od 16. júna a bude k disopzícii v troch farbách – červená, modrá a sivá, pričom v červenej variante si môžu zákazníci zvoliť aj dual SIM funkciu. No a čo cena? Tá je 59 eur.

Pri príležitosti spustenia predaja si O2 dokonca pripravilo zaujímavú akciu. Prvým trom ľuďom, ktorí prídu so starou Nokiou 3310 dostanú na výmenu novú Nokiu 3310 2017. Hneď pri slávnostnom spustení predaja sa takýto záujemcovia aj našli a mobilný telefón si vymenili. O2 im však z nostalgie ponechalo aj pôvodné kusy. Mimochodom, o atraktivite starých modelov vraví aj fakt, že O2 ešte stále eviduje vo svojej sieti vyše 2000 prihlásených používateľov na tomto zariadení.

„Od dnes štartujeme predaj legendárnej Nokie 3310 na Slovensku. Tešíme sa, že zákazníci O2 ako prví budú môcť nielen naživo vidieť a vyskúšať Nokiu 3310, ale hneď ju aj zakúpiť na našich predajniach alebo eshope. Pôvodná 3310 stále žije – dodnes ju v našej sieti využíva viac ako 2000 zákazníkov. Podiel smartfónov však stále rastie, pričom aktuálne využíva chytré telefóny už takmer 60 % zákazníkov. V lete postupne pridáme do nášho portfólia aj ďalšie Nokie, konkrétne pôjde o smartfóny s operačným systémom Android – Nokia 3, Nokia 5 a Nokia 6,“ povedala Tereza Molnár, šéfka externej komunikácie O2.

16.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+