MojAndroid

Čínsky mobilný operátor má mierne povedané – problém. China Mobile Marketplace, obdoba Google Play Store mobilného operátora v Číne, bol infikovaný novou hrozbou pod názvom Buying Trojan. Hrozba je označená ako “MMarketPay.A Trojan” a funguje tak, že po nainštalovaní nakupuje aplikácie pod menom používateľa na jeho účet.

Podľa bezpečnostnej spoločnosti TrustGo, je tento Trojan rozšírený v deviatich aplikáciách. Po nainštalovaní začne nakupovať tento Trojan v čínskom China Mobile Marketplace, ktorý nevyžaduje prihlásenie sa, ale identifikuje jednotlivých používateľov na základe China Mobile Access Point Name (APN). Tento spôsob umožňuje nakúpené aplikácie vyfakturovať v mesačných platbách.

Ak používateľ nie je pripojený k tejto mobilnej sieti – China Mobile – trojan sa snaží tento úkon vykonať a spustí sa, na pozadí, internetový prehliadač. Takýmto spôsobom potom Trojan začne nakupovať a používateľ si nič nevšimne, takže proces nakupovania môže spôsobiť za mesiac naozaj vysoké škody.

Podľa TrustGo, infikované aplikácie boli stiahnuté vo viac ako 100 000 prípadoch. Potvrdené je aj to, že zatiaľ sa tento trojan nezaznamenal mimo Čínu.

Zdroj, foto: TrustGo

11.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+