MojAndroid

Spoločnosť Bittorrent vydala aplikáciu s názvom µTorrent Remote, ktorá je určená pre vzdialenú kontrolu programu uTorrent na stolnom počítači.  Zatiaľ sa jedná len o alfa verziu, ale rozhodol som sa ju vyskúšať a podeliť sa s vami o moje skúsenosti.

Ako prvé budete potrebovať stiahnuť novú verziu programu µTorrent. Stačí ak kliknete na nasledovný odkaz TU alebo navštívite domovskú stránku programu. Po úspešnom nainštalovaní spustíme program a klikneme na ikonku – viď obrázok.

Teraz by sa malo objaviť okno s nastaveniami, kde zadáme svoje prihlasovacie meno a heslo. Po úspešnom registrovaní sa program opýta na bezpečnostnú otázku pre prípad straty vášho hesla – ale nie je nutnosť ju vyplniť.

Teraz je čas pre inštaláciu na Androide. Aplikáciu je možné stiahnuť vyhľadaním na Android Markete alebo použitím QR kódu na konci článku. Ak prebehla inštalácia µTorrent Remote bez problémov, spustíme ju a zadáme naše meno a heslo. Prihlásením sme získali kontrolu nad sťahovaním torrentov na PC-spustenie, zastavenie, odstránenie. Aplikácia poskytuje informácie o aktívnych sťahovaniach, seedovaní,dokončených preberaniach a sťahovaných súboroch.

Výhodou je, že ak natrafíte pri surfovaní v mobile na nejaký dobrý torrent môžete si ho pomocou aplikácie dať stiahnuť. Stačí ak z prehliadača skopírujete link a cez menu>Add ho pridáte ku sťahovaným torrentom – preberanie začne automaticky. Ak máte spustených veľa sťahovaní pomôže k lepšej prehľadnosťi aj zoradenie torrentov podľa dátumu pridania, mena, veľkosti alebo percenta stiahnutých dát.

Podporované sú aj tzv. Labels (označenie skupiny torrentov), ktoré zatiaľ fungujú len pasívne – teda nemožno priradiť Label pri pridaní torrentu z  aplikácie. Aplikácia podporuje aj RSS čítačku “Feeds”, vďaka ktorej budete mať prehľad o najnovších torrentoch na vašich obľúbených serveroch.  Jednoduchým kliknutím na ikonu plus sa torrent začne sťahovať. Po dokončení sťahovania je možné súbory preniesť z PC do vášho Androida. Ale túto možnosť by som pri veľkých súboroch neskúšal pokiaľ nemáte neobmedzený dátový prenos alebo nieste pripojený cez WiFi.

Aplikácia je vzhľadom na to že je v alfa verzii stabilná a fungovala bezproblémovo. Ak chcete mať svoje torrenty pod kontrolou µTorrent Remote je nato vhodným nástrojom.

QR kód:

6.2.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+