MojAndroid

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita

Smartfón ponúka všetky bežné prostriedky a technológie pre komunikáciu. Pre pripojenie do internetu poslúži Wi-Fi v štandardoch 802.11b/g/n. Samozrejmosťou je možnosť vytvorenia hot-spotu a zdieľania mobilných dát na inom zariadení. Menej používaný je Bluetooth vo verzii 3.0 a s podporou A2DP. V zariadeniach podobnej cenovej kategórie len zriedkavo nachádzame technológiu NFC, ktorá je v tomto prípade prítomná. Okrem toho ponúka pripojenie do siete EDGE a GPRS (Class 12), ktoré využijete pre mobilný internet od operátora. Smartfón taktiež disponuje micro USB konektorom pre účely synchronizácie s počítačom alebo nabíjanie a využitie nájdete aj pre A-GPS čip, slúžiaci na lokalizáciu.

S mobilným signálom alebo s pripojením do siete Wi-Fi sme nezaznamenali žiadny problém. Pripojenie bolo stabilné a nevypadávalo. V tomto prípade musíme pochváliť aj oficiálne stránky výrobcu, ktoré ponúkajú prehľadnú špecifikáciu, vrátane hodnôt vyžarovanie SAR. Pre použitie pri uchu je to 0,867 W / kg (10g) pri nosení na tele zas 0,632 W / kg (10g).

Komunikácia

Klávesnica je prispôsobená upravenému systému a ponúka podobný dizajn, ako klávesnice v predchádzajúcich modeloch smartfónov od spoločnosti LG. Nastavenia ponúkajú klasickú možnosť vybrať si vstupný jazyk, kde nájdeme aj slovenskú alebo českú lokalizáciu. Samozrejmosťou je dokončovanie slov, automatické vkladanie interpunkcie, odozva na dotyk zvukom alebo vibráciou alebo podpora pre čínske pinyin. Počas niekoľko dňového používania nám klávesnica veľmi dobre poslúžila pri písaní SMS správ alebo na sociálnych sieťach, no z času na čas sa vyskytli nepresnosti pri písaní.

Recenzia LG Optimus L5 II  Recenzia LG Optimus L5 II  Recenzia LG Optimus L5 II

Azda najzákladnejšou funkciou každého smartfónu je telefonovanie. Túto funkciu si LG spĺňa výborne. Hlas v hovoroch bol v čistý a zrozumiteľný a ani druhá strana nezaznamenala žiadne problémy. Do zariadenia je možné vložiť štandardnú veľkosť SIM karty, takže ak stále takúto vlastníte, nebudete potrebovať jej orezanie alebo výmenu.

Recenzia LG Optimus L5 II Recenzia LG Optimus L5 II Recenzia LG Optimus L5 II

Optimus L5 II má predinštalovaný natívny prehliadač internetu, ktorý je súčasťou každého systému Android, no v menu s aplikáciami nájdeme aj jeho alternatívu, Chrome. Surfovanie na webe bolo vzhľadom na menej výkonný procesor prekvapivo plynulé. Nižšie rozlíšenie displeja sa síce podpísalo na tom, že text si budete musieť vždy približovať, no to je bežné aj pri iných zariadeniach.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

19.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+