HTC Desire 500 sa už čoskoro začne predávať aj na Slovensku

7. august 2013 5

O HTC Desire 500 sme vás informovali ešte koncom júla. Taiwanský výrobca ho vtedy predstavil vo svojej domovskej krajine a so 100% istotou sme ešte nevedeli povedať, či sa bude predávať aj u nás. Dnes však túto informáciu potvrdilo HTC na Slovensku prostredníctvom tlačovej správy. Nový smartfón bude na Slovensku dostupný v druhej polovici augusta v dvoch farebných prevedeniach – lesklom čiernom a bielom s modrými prvkami. V ponuke bude za odporúčanú maloobchodnú cenu 249 eur u mobilných operátorov a vybraných predajcov elektra, či mobilných telefónov. Dostupný bude aj vo verzii DualSIM.

HTC_Desire_500_3

HTC Desire 500 sa svojimi hardvérovými parametrami zaraďuje do strednej triedy Android smartfónov. Operačným systémom je v tomto prípade Android 4.2.2 Jelly Bean s nadstavbou Sense 5. Displej zariadenia ponúka uhlopriečku 4,3-palcov a menšie rozlíšenie 480 x 800 pixelov. O výkon sa stará štvorjadrový procesor Snapdragon 200, ktorému sekunduje 1 GB operačnej pamäte RAM. Vnútorné úložisko ponúka kapacitu len 4 GB, no prítomný je slot pre micro SD kartu, ktorý podporuje pamäťové karty do kapacity až 64 GB. Zadný fotoaparát ponúka snímač s rozlíšením 8 MPix s LED bleskom a procesorom ImageChip od HTC. Spoločnosť pridala aj niekoľko funkcií z vlajkovej lode HTC One, ako je BlinkFeed a Video Highlights (udalosti). Novinke však chýbajú reproduktory BoomSound, ktoré môžeme nájsť v HTC Desire 600.

HTC Desire 500

HTC_Desire_500_3
Android 4.2.2 (Jelly Bean)4,3"
štvorjadrový Snapdragon 200 (1,2GHz)480 x 800
1GB8 Mpix
4GB
HTC Desire 500 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Zdroj: TS

Tagy :

Novinky zo sveta technológií boli vždy mojim koníčkom a preto som rád, že som sa stál súčasťou takých webov ako MôjAndroid.sk, MojiPhone.sk a samozrejme aj MôjWindows.sk. Ak budete chcieť poradiť, nezabudnite pridať svoje otázky na AndroidForum.sk

5

Podobné články

TOPlist TOPlist