Recenzia | Prestigio MultiPhone 4300 DUO | Dobre vybavený Dual SIM za výhodnú cenu

10. december 2012 25

Ďalšou novinkou z radov zariadení spoločnosti Prestigio je smartfón s Androidom 4.0 Ice Cream Sandwich, označovaný ako MultiPhone 4300 DUO. Ako sa už z jeho názvu dá vytušiť, ide o zariadenie s podporou dvoch SIM kariet, ktorú uvíta nejeden používateľ a záujemca o tento cenovo dostupný telefón. My sme mali tu česť vyskúšať si ho a preto vám teraz prinášame aj naše dojmy a skúsenosti z jeho používania.

Prestigio MultiPhone 4300 DUO

Prestigio
Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)4,3"
ARM Cortex A9 1GHz480x800
512 MB5Mpix
4 GB720p@29fps
Prestigio Multiphone 4300 DUO môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí:

  1. časť: Konštrukcia,
  2. časť: Displej, výkon a pamäť,
  3. časť: Operačný systém,
  4. časť: Mutlimédiá a fotoaparát,
  5. časť: Konektivita, komunikácia a batéria, záver

Konštrukcia:

Konštrukcia telefónu je svojim spracovaním a vzhľadom veľmi podobná menšiemu modelu smartfónu MultiPhone 4040 DUO. Prednú stranu v tomto prípade však tvorí väčší 4,3 palcový IPS displej, pod ktorým sa nachádza štvorica podsvietených kapacitných tlačidiel. Nad ním nájdete VGA kameru a niekoľko senzorov vrátane senzoru pre reguláciu podsvietenia displeja a proximity pre vypnutie displeja pri telefonovaní.

 

Vo vrchnej časti výrobca netradične umiestnil micro USB port, vedľa ktorého môžete nájsť aj tlačidlo pre zapnutie/vypnutie telefónu, jeho prebudenie, či prechod do režimu spánku. Na pravom boku nechýba ovládanie hlasitosti a dokonca tu nájdete aj hardvérovú spúšť fotoaparátu. Pomocou nej môžete okrem jednoduchého vytvárania fotografií a videí aj rýchlo spustiť aplikáciu fotoaparátu. Konektor pre pripojenie externých slúchadiel môžete nájsť v spodnej časti – ide o klasický 3,5 mm audio jack.

Zadná strana obsahuje plastový kryt, ktorý však nepokrýva celú zadnú časť telefónu. Namiesto toho vystupujú z tela dve časti vyrobené z iného druhu plastu. V hornej časti sa nachádza 5Mpix fotoaparát s LED bleskom a v spodnej mriežka hlavného reproduktora. Pod krytom sa ukrýva batéria zariadenia s kapacitou 1500mAh a tiež dvojica slotov pre klasické SIM karty, či jeden slot pre pamäťové karty typu micro SD. Za menšiu nevýhodu môžeme považovať nemožnosť výmeny pamäťovej karty bez toho, aby ste museli vybrať aj jednu zo SIM kariet.

 

Konštrukcia Prestigio smartfónu je podobne ako pri testovaní predchádzajúceho modelu 4040 DUO pevná a nevŕzga. Tlačidlá majú veľmi dobrú odozvu a celkovo pôsobil na nás telefón veľmi dobrým dojmom. Výhradu máme jedine k prednej strane zariadenia, ktorá je náchylná na zachytávanie odtlačkov prstov.

 

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí:

  1. časť: Konštrukcia,
  2. časť: Displej, výkon a pamäť,
  3. časť: Operačný systém,
  4. časť: Mutlimédiá a fotoaparát,
  5. časť: Konektivita, komunikácia a batéria, záver

Tagy :

Novinky zo sveta technológií boli vždy mojim koníčkom a preto som rád, že som sa stál súčasťou takých webov ako MôjAndroid.sk, MojiPhone.sk a samozrejme aj MôjWindows.sk. Ak budete chcieť poradiť, nezabudnite pridať svoje otázky na AndroidForum.sk

25

Podobné články

TOPlist TOPlist